Elektroniką zajmuję się hobbystycznie, od czasów szkoły podstawowej, przez technikum, aż do dziś. Nieustannie mam z nią do czynienia z wyjątkiem wolnych chwil, które spędzam z rodziną. Kiedy otwierałem działalność oferowałem automatykę budynkową (potocznie nazywaną smart-domem). Z upływem czasu, w równie hobbystyczny sposób, rozszerzyłem swoją ofertę o fotowoltaikę. Dziś głównie koncentruję się na niej, a to dzięki zmianom prawnym z 2016 roku, które otworzyły polski rynek dla fotowoltaiki poprzez wprowadzenie netmeteringu. Z kolei w 2019 roku fotowoltaika mocno zyskała na popularności za sprawą ulgi termomodernizacyjnej, zmiany definicji prosumenta (tzn. przedsiębiorstwa również mogą zostać prosumentami) i dotacji rządowych w kwocie do 5000 PLN (Program „Mój Prąd”). Dodatkowo dla instalacji budowanych na gruncie, został zmniejszony podatek VAT z 23% na 8%. Wspomniane zmiany wymagają ode mnie ciągłego śledzenia wszystkich informacji, aby nie zostawać w tyle na tle konkurencji. Jesteśmy małą firmą stawiającą na jakość. Nie posiadamy ogólnopolskiej sieci sprzedaży, czy sztabu handlowców. Proponujemy sprawdzone produkty i rozwiązania. Dziś oprócz odpowiednich uprawnień elektrycznych, posiadamy certyfikat instalatora OZE wydany przez Urząd Dozoru Technicznego.
Nasza firma nadal oferuje rozwiązania smart-dom, nadal wykonujemy okresowe pomiary ochronne instalacji elektrycznych, jednak przede wszystkim zajmujemy się konstrukcją systemów fotowoltaicznych. Robimy to w profesjonalny sposób. Przykładamy szczególną uwagę do fazy projektowania. Każda nasza realizacja jest poprzedzona wizją lokalną, ponieważ jest bardzo wiele różnych czynników, które składają się na końcową cenę systemu. Nie ograniczamy się do map internetowych i wysokości opłat za prąd.Na życzenie klienta, możemy przeprowadzić audyt fotowoltaiczny (nie mylić z wizją lokalną), mający na celu optymalizację produkcji energii w już istniejącym systemie.
Reasumując, proponuję Państwu profesjonalnie wykonane instalacje przez firmę, która traktuje swoją pracę z zamiłowaniem do elektroniki, zwracając należytą uwagę na bezpieczeństwo i wysoką wydajność konstruowanych systemów.

Zapraszam do współpracy.

Michał Smoczyk